<nobr id="nc9mg"></nobr>

<tbody id="nc9mg"><div id="nc9mg"></div></tbody><tbody id="nc9mg"></tbody>
  • <track id="nc9mg"></track>
  • <tbody id="nc9mg"></tbody>
  • State Bar of Georgia
    search
    State Bar of Georgia
    State Bar of Georgia Interior Page Banner

    The State Bar of Georgia is governed by a Board of Governors. The Board controls and administers the affairs of the State Bar. Members of the Board of Governors are the voice of the members in the circuit they represent. The Board is comprised of the Attorney General of Georgia, officer members and elected and appointed Board of Governors members. Read More.

    Meeting Dates, Minutes and Agendas

    Click here for a list of?upcoming Board of Governors Meetings and access to meeting minutes and agendas.

    Board of Governors Members

    Name

    Position

    Term Expires

    Mr. Larry Michael Johnson

    Alapaha Circuit, Post 1

    2021

    Hon. Clayton Alan Tomlinson

    Alapaha Circuit, Post 2

    2020

    Mr. Michael G. Geoffroy

    Alcovy Circuit, Post 1

    2021

    Mr. Michael R. Jones, Sr.

    Alcovy Circuit, Post 2

    2020

    Mr. Will H. Pickett, Jr.

    Appalachian Circuit

    2021

    Ms. Nicole Christine Leet

    Atlanta Circuit, Post 1

    2021

    Mr. Kent Edward Altom

    Atlanta Circuit, Post 2

    2020

    Ms. Lisa Katsuko Liang

    Atlanta Circuit, Post 3

    2021

    Mr. Jeffrey Ray Kuester

    Atlanta Circuit, Post 4

    2020

    Ms. Catherine Koura

    Atlanta Circuit, Post 5

    2021

    Ms. Tracee Ready Benzo

    Atlanta Circuit, Post 6

    2020

    Mr. William M. Ragland, Jr.

    Atlanta Circuit, Post 7

    2021

    Hon. Paige Reese Whitaker

    Atlanta Circuit, Post 8

    2020

    Mr. Keith Elliott Gammage

    Atlanta Circuit, Post 9

    2021

    Mr. Scott Dewitt Delius

    Atlanta Circuit, Post 10

    2020

    Hon. Jill Pryor

    Atlanta Circuit, Post 11

    2021

    Ms. Joyce Gist Lewis

    Atlanta Circuit, Post 12

    2020

    Mr. R. Gary Spencer

    Atlanta Circuit, Post 13

    2021

    Mr. Edward B. Krugman

    Atlanta Circuit, Post 14

    2020

    Ms. Letitia A. McDonald

    Atlanta Circuit, Post 15

    2021

    Mr. James Daniel Blitch, IV

    Atlanta Circuit, Post 16

    2020

    Hon. JaDawnya Cintelle Baker

    Atlanta Circuit, Post 17

    2021

    Mr. Foy R. Devine

    Atlanta Circuit, Post 18

    2020

    Ms. Zahra S. Karinshak

    Atlanta Circuit, Post 19

    2021

    Ms. Jennifer Auer Jordan

    Atlanta Circuit, Post 20

    2020

    Ms. Patricia Anne Gorham

    Atlanta Circuit, Post 21

    2021

    Mr. Frank B. Strickland

    Atlanta Circuit, Post 22

    2020

    Ms. Donna G. Barwick

    Atlanta Circuit, Post 23

    2021

    Mr. Joseph Anthony Roseborough

    Atlanta Circuit, Post 24

    2020

    Ms. Amanda Rourk Clark-Palmer

    Atlanta Circuit, Post 25

    2021

    Mr. Anthony B. Askew

    Atlanta Circuit, Post 26

    2020

    Ms. Nancy Jean Whaley

    Atlanta Circuit, Post 27

    2021

    Mr. J. Henry Walker, IV

    Atlanta Circuit, Post 28

    2020

    Ms. Tina Shadix Roddenbery

    Atlanta Circuit, Post 29

    2021

    Ms. Shiriki Cavitt Jones

    Atlanta Circuit, Post 30

    2021

    Mr. Michael Brian Terry

    Atlanta Circuit, Post 31

    2020

    Mr. Seth David Kirschenbaum

    Atlanta Circuit, Post 32

    2021

    Hon. Susan Eichler Edlein

    Atlanta Circuit, Post 33

    2020

    Ms. Allegra J. Lawrence

    Atlanta Circuit, Post 34

    2021

    Mr. Terrence Lee Croft

    Atlanta Circuit, Post 35

    2020

    Mr. J. Marcus Edward Howard

    Atlanta Circuit, Post 36

    2021

    Mr. Harold Eugene Franklin, Jr.

    Atlanta Circuit, Post 37

    2020

    Mr. Michael Dickinson Hobbs, Jr.

    Atlanta Circuit, Post 38

    2020

    Ms. Anita Wallace Thomas

    Atlanta Circuit, Post 39

    2021

    Ms. Carol V. Clark

    Atlanta Circuit, Post 40

    2020

    Mr. H. Craig Stafford

    Atlantic Circuit, Post 1

    2020

    Mr. Carl Robert Varnedoe

    Atlantic Circuit, Post 2

    2021

    Mr. Christopher Michael Carr

    Attorney General

    2021

    Mr. Sam G. Nicholson

    Augusta Circuit, Post 1

    2021

    Mr. William James Keogh, III

    Augusta Circuit, Post 2

    2020

    Mr. Thomas Reuben Burnside, III

    Augusta Circuit, Post 3

    2021

    Mr. John Ryd Bush Long

    Augusta Circuit, Post 4

    2020

    Hon. Philip C. Smith

    Bell Forsyth Circuit

    2020

    Hon. David Lee Cannon, Jr.

    Blue Ridge Circuit, Post 1

    2020

    Mr. Eric Alvin Ballinger

    Blue Ridge Circuit, Post 2

    2021

    Mr. James L. Roberts, IV

    Brunswick Circuit, Post 1

    2021

    Ms. Martha Wilson Williams

    Brunswick Circuit, Post 2

    2020

    Ms. Amy Carol Walters

    Chattahoochee Circuit, Post 1

    2020

    Mr. Brandon Lee Peak

    Chattahoochee Circuit, Post 2

    2021

    Mr. Thomas Frederick Gristina

    Chattahoochee Circuit, Post 3

    2020

    Ms. Donna Stanaland Hix

    Chattahoochee Circuit, Post 4

    2021

    Mr. Randall H. Davis

    Cherokee Circuit, Post 1

    2020

    Mr. John Thomas Mroczko

    Cherokee Circuit, Post 2

    2021

    Mr. John Thomas O'Neal

    Clayton Circuit, Post 1

    2021

    Mr. Harold B. Watts

    Clayton Circuit, Post 2

    2020

    Hon. Martin L. Cowen, III

    Clayton Circuit, Post 3

    2021

    Mrs. Katie Kiihnl Leonard

    Cobb Circuit, Post 1

    2020

    Mr. Ronald Arthur Lowry

    Cobb Circuit, Post 2

    2021

    Mr. Patrick H. Head

    Cobb Circuit, Post 4

    2021

    Ms. Dawn Renee Levine

    Cobb Circuit, Post 5

    2020

    Ms. Laura Joan Murphree

    Cobb Circuit, Post 6

    2021

    Mr. William C. Gentry

    Cobb Circuit, Post 7

    2020

    Mr. Terry Leighton Miller

    Conasauga Circuit, Post 1

    2020

    Mr. Robert Harris Smalley, III

    Conasauga Circuit, Post 2

    2021

    Mr. James W. Hurt

    Cordele Circuit

    2021

    Ms. Nina Markette Baker

    Coweta Circuit, Post 1

    2020

    Mr. Jason W. Swindle, Sr.

    Coweta Circuit, Post 2

    2021

    Mr. Joseph West Dent

    Dougherty Circuit, Post 1

    2020

    Mr. William Fleming Underwood, III

    Dougherty Circuit, Post 2

    2021

    Mr. Ryan Reese Leonard

    Douglas Circuit

    2020

    Mr. Joseph Carl Sumner, Jr.

    Dublin Circuit

    2021

    Mr. Paul Wain Painter, III

    Eastern Circuit, Post 1

    2020

    Mr. Lester B. Johnson, III

    Eastern Circuit, Post 2

    2021

    Mr. Jonathan B. Pannell

    Eastern Circuit, Post 3

    2020

    Mr. John Bell Manly

    Eastern Circuit, Post 4

    2021

    Hon. Joy Renea Parks

    Enotah Circuit

    2020

    Mr. Gregory A. Futch

    Flint Circuit, Post 1

    2021

    Mr. John Philip Webb

    Flint Circuit, Post 2

    2020

    Ms. Janice Marie Wallace

    Griffin Circuit, Post 1

    2020

    Hon. Christopher Charles Edwards

    Griffin Circuit, Post 2

    2021

    Mr. David S. Lipscomb

    Gwinnett Circuit, Post 1

    2021

    Ms. Judy C. King

    Gwinnett Circuit, Post 2

    2020

    Mr. Wesley Charles Ross

    Gwinnett Circuit, Post 3

    2021

    Mr. Gerald Davidson, Jr.

    Gwinnett Circuit, Post 4

    2020

    Mr. Carl A. Veline, Jr.

    Houston Circuit

    2020

    Mr. Archibald A. Farrar, Jr.

    Lookout Mountain Circuit, Post 1

    2020

    Mr. Douglas Ray Woodruff

    Lookout Mountain Circuit, Post 2

    2021

    Mr. Christopher Sutton Connelly

    Lookout Mountain Circuit, Post 3

    2020

    Mr. John Flanders Kennedy

    Macon Circuit, Post 1

    2021

    Mr. Thomas W. Herman

    Macon Circuit, Post 2

    2020

    Mr. Ivy Neal Cadle

    Macon Circuit, Post 3

    2021

    Mr. Ira L. Foster

    Member-at-Large, Post 1

    2021

    Mr. Francys Johnson, Jr.

    Member-at-Large, Post 2

    2021

    Mrs. Ana Maria Martinez

    Member-at-Large, Post 3

    2020

    Hon. Kathy Stephens Palmer

    Middle Circuit, Post 1

    2020

    Mr. Thomas Alexander Peterson, IV

    Middle Circuit, Post 2

    2021

    Hon. James T. Irvin

    Mountain Circuit

    2021

    Mr. Mark William Alexander

    Northeastern Circuit, Post 1

    2020

    Ms. Nicki Noel Vaughan

    Northeastern Circuit, Post 2

    2021

    Mr. Walter James Gordon, Sr.

    Northern Circuit, Post 1

    2021

    Hon. Richard Dale Campbell

    Northern Circuit, Post 2

    2020

    Mr. Carl Santos Cansino

    Ocmulgee Circuit, Post 1

    2020

    Ms. Ashley Mackin Brodie

    Ocmulgee Circuit, Post 2

    2021

    Mr. Christopher Donald Huskins

    Ocmulgee Circuit, Post 3

    2020

    Hon. Charles Michael Johnson

    Oconee Circuit, Post 1

    2020

    Hon. Stephanie Diane Burton

    Oconee Circuit, Post 2

    2021

    Mr. Daniel Brent Snipes

    Ogeechee Circuit, Post 1

    2020

    Ms. Susan Warren Cox

    Ogeechee Circuit, Post 2

    2021

    Mr. Philip Augustine

    Out-of-State, Post 1

    2021

    Mr. William J. Monahan

    Out-of-State, Post 2

    2020

    Mr. Edward R. Collier

    Pataula Circuit

    2021

    Mr. Martin Enrique Valbuena

    Paulding Circuit

    2020

    Mr. Barry E. King

    Piedmont Circuit

    2021

    Mr. Daniel Shelton Digby

    Rockdale Circuit

    2020

    Mr. Christopher Paul Twyman

    Rome Circuit, Post 1

    2021

    Mr. J. Anderson Davis

    Rome Circuit, Post 2

    2020

    Mr. Lawton Chad Heard, Jr.

    South Georgia Circuit, Post 1

    2020

    Ms. Tabitha Edwina Payne

    South Georgia Circuit, Post 2

    2021

    Mr. Christopher Frank West

    Southern Circuit, Post 1

    2020

    Mr. Robert Allen Plumb, Jr.

    Southern Circuit, Post 2

    2021

    Mr. H. Burke Sherwood

    Southern Circuit, Post 3

    2020

    Hon. R. Rucker Smith

    Southwestern Circuit

    2021

    Hon. Stacey K. Hydrick

    Stone Mountain Circuit, Post 1

    2020

    Mr. William Dixon James

    Stone Mountain Circuit, Post 2

    2021

    Hon. J. Antonio DelCampo

    Stone Mountain Circuit, Post 3

    2020

    Ms. Donna Coleman Stribling

    Stone Mountain Circuit, Post 4

    2021

    Ms. Amy Viera Howell

    Stone Mountain Circuit, Post 5

    2020

    Ms. Claudia Susan Saari

    Stone Mountain Circuit, Post 6

    2021

    Mr. John G. Haubenreich

    Stone Mountain Circuit, Post 7

    2020

    Ms. R. Javoyne Hicks

    Stone Mountain Circuit, Post 8

    2021

    Ms. Sherry Boston

    Stone Mountain Circuit, Post 9

    2020

    Hon. Dax Eric Lopez

    Stone Mountain Circuit, Post 10

    2021

    Mr. Michael Douglas McRae

    Tallapoosa Circuit, Post 1

    2021

    Mr. Brad Joseph McFall

    Tallapoosa Circuit, Post 2

    2020

    Hon. Render Max Heard, Jr.

    Tifton Circuit

    2020

    Mr. Dennis C. Sanders

    Toombs Circuit

    2021

    Mr. Curtis Stephen Jenkins

    Towaliga Circuit

    2021

    Mr. Douglass Kirk Farrar

    Waycross Circuit, Post 1

    2020

    Mr. C. Deen Strickland

    Waycross Circuit, Post 2

    2021

    Hon. Lawton E. Stephens

    Western Circuit, Post 1

    2021

    Mr. Edward Donald Tolley

    Western Circuit, Post 2

    2020

    色琪琪618se con播色屋